Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi

 • Eğitmen
  Ömer Mavzer
 • Seviye
  İleri
 • Kurs Süresi
  2 Ay - Erişim 2 Yıl

Bilgisayar İşletmenliği Uzaktan Eğitimi

Bilgisayar işletmenliği, hem sosyal hem mesleki alanlarda hayatı oldukça kolaylaştıran ve yaşamımızın olmazsa olmazı haline gelen eğitimlerin bir parçasıdır. Bilgisayar kullanımı gün geçtikçe artmakta ve çok daha farklı kullanım amaçlarına hizmet etmektedir. Özellikle istihdam süreçlerinde ihtiyaç duyulan bilgisayar işletmenliği eğitim sertifikası kişilerin temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip olduklarını ve programları etkin bir şekilde kullanabildiklerini gösteren önemli bir belgedir.

Günümüzde her meslekten ve kademeden çalışanın, temel bilgisayar programlarını biliyor ve kullanıyor olması beklenmektedir. Ayrıca, hangi sektörde olursa olsun yeni işe başlayacak kişilerin, istenildiği takdirde bu belgeleri işverenlerine gösterme zorunlulukları da bulunmaktadır.

Bilgisayar İşletmenliği, başta bilgi işlem personeli olmak üzere her departmandan personelin yeterli derecede bilgi sahibi olması gereken bir beceridir.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu

Bilgisayar işletmenliği kursu ile kursiyerler, hem tam anlamıyla bilgi sahibi olmadıkları temel bilgisayar programları hakkında detaylı ve yeterli bilgiye erişebilmekte hem de kullanım deneyimleri sürecinde mevcut bilgilerini test edebilmekte ve gerektiğinde kanıtlayabilmektedir.

Genel anlamıyla kurum ve kuruluşlarda bulunan bilgisayarlarla ilgili herhangi bir problemin ortaya çıkması durumunda bilgisayar işletmenleri devreye girer. Bunun için de bilgisayarların hem yazılım hem de donanımsal bütün problemlerini çözmek alanında uzman eğitimcilerin sorumluluğu altındadır. Alanında yetkin kişileri yetiştirmek amacıyla verilen bu kurs ve eğitimlere de bilgisayar işletmenliği eğitimi denir.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte öğrenme ihtiyacı artmaya devam ediyor. Çoğu şirket, kurum ve kuruluşlarda temel bilgisayar becerisini(bilgisayar programları, Office programları) taşıyan bireylere öncelik veriliyor. Bu nedenle de iş arayanların çoğu bilgisayar eğitimlerine yöneliyor. Sizler de bu eğitimlere katılarak işletmenlik ruhunuzu genişletebilir, iş bulma imkânını elde edebilir ve kendinizi geliştirerek alanında uzman kişilerden olabilirsiniz. Bunu nasıl mı yapacaksınız? Tabii ki bizimle hızlıca iletişime geçerek…

Almak istediğiniz bu eğitim için Tecrübe Eğitim Kurumları’na internet üzerinden Online olarak ulaşabilir veya telefonla iletişim kurarak aklınıza takılan tüm soru işaretleri konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Dilerseniz kendi başvuru kaydınızı kendiniz de internet üzerinden oluşturabilirsiniz. Başvuru sonrasında sizi özel tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilir, eğitimi istediğiniz her an takip edebilirsiniz.

Tecrübe Eğitim Kurumları’na telefon veya internet üzerinden yaptığınız başvuru işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.
  Bu eğitime mevcut bilgisayar bilgisini Millî Eğitim Bakanlığı onaylı bir sertifika ile tescillendirmek isteyen veya tam anlamıyla yeterli bir bilgisayar eğitimi alarak memur olma hedefi bulunan herkes katılabilir.
Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan her katılımcı; Millî Eğitim Bakanlığı veya üniversite onaylı bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır. Bu sertifika aynı zamanda kişinin, bir devlet kurumuna memur olarak atanabilmesi için KPSS sonucunda gerekli olacak belge yeterliliğine de sahiptir.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitiminin Faydaları

Verilen bu eğitim sayesinde bireyler bilgisayar işletmenliğine dair öğrenilmesi gereken birçok şeyi öğrenirler.

  Bu öğrenmeler şu şekilde sıralanabilir:
  • Office programlarının(Excel, Word, Powerpoint vb.) kullanımını aktif bir şekilde öğrenmek ve etkili kullanmak.
  • Bilgisayara giriş ve genel donanım bilgisi,
  • Windows İşletim Sisteminde yeterlilik kazandırmaktadır.

  Bunun yanı sıra tüm katılımcılara temel internet uygulamaları ve web sitesi kullanımı hakkında da bilgiler verilmektedir. Bu eğitimle birlikte sertifika almaya hak kazanan kişiler; çalıştıkları kurumdaki tüm dokümanları dijital ortama aktarma ve bunları koruma görevini üstlenebilecek, istenildiği takdirde sunumlar hazırlayacak, gerekli güncellemeleri yapacak ve benzer tüm diğer bilgi işlem sürecine katkıda bulunacak düzeye ulaşmaktadır. Bilgisayar İşletmeni olmak isteyen herkesin atanabilmesi adına Millî Eğitim Bakanlığı onaylı bir sertifika almış olması zorunluluğu mevcuttur.