Yüz Okuma Eğitimi

Yüz Okuma Uzaktan Eğitimi

Antik çağlardan günümüze kadar gelişerek gelen ve tam anlamıyla bir bilim ve sanat dalı olan yüz okuma, doğu kültüründe İlm-i Sima olarak da bilinen oldukça önemli bir konudur. Yunancadan dilimize Fizyonomi ya da Fizyognomi olarak geçen Yüz okuma eğitimi, hayatın her alanında insan ilişkilerini denetlemek, gerçek duygu ve düşünceleri tespit etmek ve güvenliği sağlamak adına kullanılmaktadır. Özellikle kolluk ve emniyet kuvvetleri ile istihbarat teşkilatlarının sıklıkla yararlandığı tekniklerdendir. Bunun yanı sıra psikologlar, psikiyatristler, tıp hekimleri, iletişim alanında çalışan profesyoneller, üst düzey yöneticiler, iş insanları, siyasetçiler, eğitmenler, satış danışmanları ve karakter analizi uzmanları da yarar sağlamaktadır. 

Kişilerin karakter yapısını tam anlamıyla ortaya çıkarmak adına geçerli bir yöntem olan ve yapılan deneyler sonucunda %93 oranında doğruluğu kanıtlanan Yüz Okuma, sonradan öğrenilebilen ve giderek popülerleşen bir eğitim olarak da karşımıza çıkmaktadır. Yüz Okuma üzerine birçok bilim insanı da tarih boyunca çalışmalar yapmış ve arkalarında eserler bırakmıştır. Aristo, bu konuda bir kitap yazmış, Homer ve Hipokrat ise Yüz Okuma konusunun pratik felsefesini antik yöntemlerle incelemişlerdir. Bunun yanında Erzurumlu İbrahim Hakkı da 1756 yılında kaleme aldığı Marifetname’sinde Yüz Okuma sanatına sıklıkla yer vermiştir. Bugün hâlâ bu eser, kriminolojiye ait bir çalışma alanı olarak kullanılmaktadır. Son dönemlerde kişisel gelişim alanında eğitimler almak isteyen kişilerin de dikkatini çeken ve katılımcılarına büyük avantajlar sağlayan Yüz Okuma Eğitimi ise temelinde reflektif davranışların, ses tonunun, beden dilinin, jest ve mimiklerin, kokuların ve insana dair daha pek çok ayrıntının bulunduğu oldukça detaylı bir deneyimdir.

Yüz Okuma Kursu

Yüz okuma eğitimi; gerek insan kaynakları yönetiminde gerekse insan ilişkilerinde fazlasıyla işe yaramaktadır. İşe alım süreçlerinde de firmaların başvurduğu yöntemler arasında yerini almış bulunmaktadır. Görüşme öncesi özgeçmiş formlarına eklenen fotoğraflar üzerinden yapılan Yüz okuma ile adaylar hakkında ön bilgiye sahip olunabilmekte ya da yeni girilen bir ortamda insanlara karşı nasıl bir tavır sergilemenin doğru olacağına dair ipuçları yine bu yöntemle yakalanabilmektedir. Bunun yanı sıra bireylere geniş çaplı birçok yüz okuma becerisi kazandıran yüz okuma eğitiminin sağladığı yararlar saymakla bitmiyor. Bunlar neler mi? Tabii ki bizimle hızlıca iletişim kurabilir ve bu heyecanlı yolu bizimle paylaşabilirsiniz.

Yüzün tıpkı incelenebilecek bir harita olarak görüldüğü bu alanda alınacak nitelikli bir eğitim, kişilerin hem sosyal hem de mesleki yaşamında oldukça büyük faydalar sağlayacaktır. Eğitim boyunca katılımcılara, eğitmen tarafından titizlikle hazırlanmış video ders anlatımları, PDF kaynaklar ve ilgili dokümanlar ile sınırsız tekrar şansı da sunulmaktadır. 2 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir Bitirme Sınavı bulunmaktadır.

Aile Danışmanlığı Eğitimleri, yine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı izni ile 04.09.2012 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan “Aile Danışmanlığı Yönetmeliği” içerisinde kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Tecrübe Eğitim Kurumları’na telefon veya internet üzerinden yaptığınız başvuru işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.
Bu eğitime Yüz Okuma konusunda kendisini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.
Yüz Okuma Eğitimi sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan her katılımcı; üniversite onaylı ve uluslararası onaylı bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.

Yüz Okuma Eğitiminin Faydaları

  İnsanların sözlü iletişimin öncesinde karşılarındaki kişi hakkında fikir sahibi olmaları adına oldukça büyük avantajlar sağlayan Yüz Okuma Eğitim ile katılımcılara;
  • Yüz okumanın tanımı, ahlakı ve yüz okuma unsurları,
  • Yüz organlarının anlamları, jest ve mimik analizleri,
  • Yalan, ses analizi, yüz tipleri ve yüzdeki olumsuz özellikler,
  • Farklı karakterlerin yüz işaretleri,
  • Kıyafet okuma,
  • Renkler,
  • Kendini tanımada yüz okuma,
  • Etkili iletişimde yüz okuma,
  • Ticarette ve personel alımında yüz okuma,
  • Çocuğunuzun özelliklerini belirlemede yüz okuma,
  • Yüzlerin uyumu ve çatışması, uyuşan yüzler ve kişilikler,
  • Çatışan yüzler ve kişilikler,
  • Yüz işaretlerinden okunan hastalık belirtileri,
  • Profil tanımlama ve psikofizyolojik nedenler gibi konularda yeterlilik kazandırılmaktadır.

  Bunun yanı sıra uygulamaları yüz analizlerinin yapıldığı bu eğitim ile tüm kursiyerlerin uzman birer Yüz Okuyucusu olması adına da gerekli tüm çalışmalara da yer verilmektedir.