>Telefonla Satış Uzmanlığı Eğitimi

Telefonla Satış Uzaktan Eğitimi

Dijitalleşen dünyada artık her alanda olduğu gibi satış ve pazarlama süreçleri de uzaktan yönetilmekte. Bu sürecin gerçekleşmesine katkı sağlayan en önemli araçlardan biri ise telefon. “Tele-sales”, “Tele-marketing”, “Tele-satış” veya “Tele-pazarlama” gibi isimlerle ülkemizde ve dünyada ün kazanmış olan bu meslek; günden güne yeni uzmanlaşan kişilere de istihdam olanağı sunmaktadır.

Güçlü insan ilişkileri, etkili iletişim becerileri, ikna, zaman yönetimi, stres yönetimi ve benzer birçok dinamik ile ortak bir disipline sahip olan bu alanda, doğru ve yeterli bir eğitim ile sonradan uzmanlık kazanmak ise mümkün.

Müşteri ile ilk teması kuran ve satın alma süreci üzerinde yüzde yüz etkisi bulunan telefonda satış uzmanlarının başarılı satış stratejilerine ise bugün her sektörde ihtiyaç duyuluyor. Empatinin, güven vermenin, algı oluşturmanın ve aidiyet kurmanın satış için en önemli püf noktalar olduğu bu pazarlama prosesinde; canlı ve anlaşılır bir ses tonuna özenle seçilmiş kelimeler, yerli yerinde sorular ve yönlendirmeler de eşlik ettiğinde mutlak satış hedefini tutturmak mümkün oluyor. Tabii, tüm bu sistemi, profesyonel bir eğitim içerisinde öğrenmek oldukça önemli. Dakikaların ve hatta saniyelerin bile altın değerinde olduğu telefonla satış hizmeti boyunca yapılacak en ufak bir hata ise tüm emeğin boşa çıkmasına sebep olabilmekte. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda; şirket çalışanları veya çağrı merkezi çalışanları sırasıyla ihtiyacın belirlendiği, ihtiyacı karşılayacak ürün veya hizmetin tanıtıldığı, özelliklerin ve faydaların potansiyel alıcıya aktarıldığı, fiyatın sunulduğu ve ödeme çözümlerinin üretildiği, son olarak ise satışın gerçekleştirildiği bu sistem ile içerisinde rol aldıkları markalara direkt fayda sağlamakta

Telefonla Satış Uzmanlığı Kursu

Telefonda Satış Uzmanlığı Eğitimi ile uzmanlaşan kişiler, ürün veya hizmet satışının birebir yapıldığı tüm sektörlerde iş bulma olanağına sahiptir. Özellikle yüz yüze satışın mümkün olmadığı ticaret sahalarında, telefonda satış uzmanlarına sıkça ihtiyaç duyulmakta ve bu nedenle günümüzde başlı başına bir meslek haline gelen bu alan da giderek daha fazla şirketin bünyesinde konumlandırılmaktadır.

Profesyonellik kazanmak adına ihtiyaç duyulan kapsamlı eğitim bünyesinde ise etkili iletişimin ve pazarlama tekniklerinin tüm süreçlerine yer verilmekte ve sunulan paket içerisinde yer alan “Stres Yönetimi”, “Zaman Yönetimi” ve “Motivasyon” uzaktan eğitimlerinden de tüm katılımcıların yararlanması sağlanmaktadır. Eğitim boyunca katılımcılara, eğitmen tarafından titizlikle hazırlanmış video ders anlatımları, PDF kaynaklar ve ilgili dokümanlar ile sınırsız tekrar şansı da sunulmaktadır. 4 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir Online Bitirme Sınavı bulunmaktadır.

Tecrübe Eğitim Kurumları’na telefon veya internet üzerinden yaptığınız başvuru işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya hemen başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.
Bu eğitime katılmak için okur-yazar olmak dışında herhangi bir ön şart bulunmamakla birlikte; diksiyonu düzgün, sabırlı, sosyal ilişkileri gelişmiş, kelime seçimlerine ve hitabete önem veren, problem çözme yeteneği bulunan ve pazarlama süreçlerine ilgi duyan kişilerin katılması tavsiye edilmektedir.
Telefonda Satış Uzmanlığı Eğitimi sonucunda yapılan online sınavda başarı sağlayan her katılımcı; uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.

Telefonda Satış Uzmanlığı Eğitiminin Faydaları

  Bu eğitim ile katılımcılara;
  • Etkili iletişim yöntemleri,
  • Motivasyon,
  • Zaman yönetimi,
  • Stres yönetimi,
  • Pazarlama stratejileri,
  • Doğru soru sorma yöntemleri,
  • Müşteri profilleri,
  • İyi bir dinleyicinin özellikleri,
  • Kullanılması ve kullanılmaması gereken kelimeler,
  • Telefonda hitap,
  • Zor müşteri ile telefonda başa çıkabilme yöntemleri,
  • Veri toplama yöntemleri,
  • İkna,
  • Telefonda iletişimde sesin önemi,
  • Temel araştırma teknikleri,
  • Etik ilkeler kazandırılmaktadır.