Stres Yönetimi Eğitimi

 • Eğitmen
  Deniz Uludoğan
 • Seviye
  İleri
 • Erişim
  2 Yıl
Stres Eğitimi

Her kişi de değişkenlik gösterse de az miktarda stres, yaratılışın bir olumlu niteliğidir. Bu türdeki bir stres vücutta fiziksel anlamda ve ruhsal olarak gelişmelere neden olur. Aynı zamanda büyüme ve olgunlaşma da etkilidir. Stresin olumlu veya olumsuz olmasının arasındaki fark stresin nasıl meydana geldiği ve algılandığına bağlıdır. Ayrıca kişilerin stresle nasıl başa çıktıkları ile ilgilidir. Bu yüzden stres yönetimi eğitimi önemli uygulamalar arasında yer alır.

Stres eğitimi sayesinde stresin ne olduğunu ve nasıl başa çıkacağınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Eğitimle kazanımlarınızın çok fazla olacağına eminiz. Zamanın ve hayatın getirdiği zorluklara karşı ortaya çıkan stresi bu eğitimle atlatmanız oldukça kolay olacaktır.

Stres Yönetimi Eğitimi Sertifika Programı

Stres yönetimi eğitimi genel amacı, stres ve zamanı birbiri ile bağlamayı zaman kavramını stressiz geçirmeyi amaçlar. Aynı zaman bedenin terbiyesi olarak da tanımlanabilir. Zamanını doğru kullanmayıp strese girenlerin stressiz bir zaman içerisinde hayatını sürdürmeleri noktasında fayda sağlar. Yoğun iş stresinden kurtularak daha rahat bir şekilde hayata devam etmeyi amaçlar.

Baktığımız zaman günümüzde her kişinin birçok sorunu bulunur. Bu sorunlar arasında maddi ve manevi nedenler olabilir. Stres yönetimi alanında hizmet verene koçlar bu sorunları stressiz bir şekilde atlatılmasını sağlamaktadırlar. Her alanda olduğu gibi stres yönetimi koçluğu da alınarak daha stressiz bir yaşam tarzı yakalayabilirsiniz. Stressiz bir yaşam için stresle başa çıkmanız gereklidir. Eğer bu durumla başa çıkmanıza çok zorsa eğitimini almanız en doğru seçenektir. Eğitim sonunda da aşağıdaki detaylarını bahsedeceğimiz stres eğitimi sertifikası sahibi olursunuz.

Stres yönetimi eğitimine kayıt olmak için Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon aracılığıyla ulaşabilir, veya internet üzerinden online başvuru yapabilirsiniz. Size gönderilen kullanıcı adı, şifre ile sisteme giriş yaparak eğitimi almaya hemen başlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.

Stres Yönetimi Eğitimi sonucunda başarı sağlayan her katılımcı; Uluslararası onaylı ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.

Stres yönetimi sertifikası eğitim verilen kurumlardan stres üzerine verilen sertifikadır. Gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra bu alanda uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Alınan stres yönetimi sertifikası sayesinde stres yönetiminde sorun yaşayanlara bir uzman olarak yardımcı olabilirsiniz. Stres yönetimindeki mücadele noktasında ihtiyaç duyulduğu zaman elinizde bir sertifika olmuş olur.

Stres Eğitimi ile Öğrenecekleriniz

  Bu eğitim sayesinde öğrenmeler şu şekilde sıralanabilir:
  • Stres Nedir, Neden olur?
  • Stres Ne Değildir?
  • Stres Kaynakları Nelerdir?
  • İyi Stres-  Kötü Stres Tanımları
  • Stresle Başa Çıkmada Yapılması Gereken Uygulamalar,
  • Kendi Stresle Başa Çıkma Tarzınızı Değerlendirme
  • Firmalarda Kurumsal Stres Yönetimi
  • Stresin İş Hayatına Ve İletişim Üzerine Etkileri
  • Stres Altında İletişim İçerikli Uygulamalar
  • Özellikle Stres Hakkında Yanlış Bilinenler