NLP Eğitimi

 • Eğitmen
  Deniz Uludoğan
 • Seviye
  İleri
 • Erişim
  2 Yıl
Koçluk Eğitimi

NLP eğitimi detaylarına geçmeden önce tarihçesine göz atalım. Geçmişi 1970 yılında Amerika’da ortaya çıkmış bir model olarak karşımıza çıkıyor. Ortaya çıkış amacına baktığımızda düşüncesiz algı, düşünme ve davranış biçimlerini geliştirmek olarak görülüyor. Tabi ki bu süreç tamamen yaşamımız üzerine yapılan çalışmalardan ortaya çıkmıştır.

NLP Açılımı Ve Terim Anlamları

NLP açılımı Neuro Linguistic Programming olarak bilinir. Şimdi bu terimlerin kısaca anlamlarını aktaralım. NLP ‘nin açılımı 3 terimin açıklaması şunlardır.

Neuro terimi; beş duyu ve bunların yönetilmesini sağlayan sinir sistemi ve beyin vurgusudur.

Linguistic terimi kısaca; hayatımızda yaşadığımız deneyimlerin dil aracılığı ile kodlanmasıdır. Aynı zamanda dildeki değişim süreçlerini ifade eder.

Programming terimi ise; istediğimiz hayallerimizi gerçekleştirmek için düşünce, duygu ve davranışlarımızın düzenlenmesini anlatır. Bu düzenlemelerde bilinçli veya bilinçsiz olabilir.

NLP Eğitimi Nedir?

NLP açılımı ve anlamları hakkında detaylardan sonra NLP’yi daha yakında tanımaya devam edelim.

Türkçe karşılığı “Algısal Davranış Kontrolü” NLP karşımıza çıkan tüm olumsuz deneyimleri yeniden düzenleyerek olumlu hale dönüştürmektir. Genellikle bu olumsuzluklar beş duyu organımız aracılığı ile olur. Bu olumsuzlukların hayatımızda olumlu yönde seyrini NLP karşılar.

NLP sertifika eğitiminde, insanlarla etkili iletişimin kurmayı ve pekiştirmeyi öğrenirsiniz. Kendi potansiyelinizi açığa çıkarıp daha etkili biçimde kullanmayı öğrenmiş olursunuz. Aynı zamanda içinize hapsolmuş ruh hallerinizde kurtularak özgüven sahibi birey haline gelirsiniz. Ruh halinizi eğitimde aldığınız bilgilerler enerji dolu hale getirirsiniz. En önemlisi de yaşam kalitenizin artmasını sağlarsınız.

NLP eğitimine kayıt olmak için Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz veya internet üzerinden online başvuru yapabilir ve size gönderilen kullanıcı adı, şifre ile sisteme giriş yaparak eğitimi almaya hızlıca başlayabilirsiniz. Dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.

NLP eğitimini bizlerle tamamladığınız zaman uluslararası geçerli NLP eğitimi sertifikası sizlere sunulur. NLP eğitim sertifikası almak sizlere yaşantınızda daha olumlu yönde hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. Eğitim süresince öğrendiklerinizi insanlarla iletişiminizi de artıracaktır.

Günlük hayatında sorunları hızla aşmayı isteyen, iletişim noktasında kendisini geliştirmek isteyenlerin NLP eğitim sertifikası alması faydalı olacaktır.

NLP Kullanım Alanları

  NLP eğitimi ve NLP tekniği birçok alanda kullanılır. NLP tekniği de özellikle risk durumlarında, korku ve psikolojik sorunlarda etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı şekilde kullanım alanları arasında kariyer, hayallerin gerçekleşmesi, günlük yaşantı planlarında çokça kullanılmaktadır. Yaşanılan sorunların olumlu yönde ilerlemesi için NLP eğitimi ve tekniklerinin alınması oldukça önemlidir.