Koçluk Eğitimi

 • Eğitmen
  Deniz Uludoğan
 • Seviye
  İleri
 • Erişim
  2 Yıl
Koçluk Eğitimi

Koçluk, meslek olarak dünya üzerinde 50 yıldır uygulanmaktadır. Son 20 yıldır ülkemizde uygulanan koçluk 2013 yılında meslek onayını almıştır. Koçluk kişilerin potansiyellerinin doğru şekilde kullanılmasında yardımcı olur. Bu yüzden koçluk önemli meslekler arasında yer alır. Koçluk için alınan eğitime koçluk eğitimi denir. Koçluk eğitimi alanlar her alanda kendilerini geliştirmeyi başarmışlardır.

Koçluk Nedir?

Koçluğun temelinde, potansiyeli açığa çıkarmak ve performansı en üst düzeye çıkarmak vardır. Bu sayede kişilerde farkındalığı ve sorumluluğu artırmaktadır.

Koçluğun temelinde, potansiyeli açığa çıkarmak ve performansı en üst düzeye çıkarmak vardır. Bu sayede kişilerde farkındalığı ve sorumluluğu artırmaktadır.

Farkındalık, bakış açılarını genişleterek ve ilgiyi ve öğrenmeyi artıran dikkat odağını geliştirerek oluşturulur. 

Sorumluluk, seçim sunarak ve güveni, öz motivasyonu ve bağlılığı artıran hesap verebilirliği oluşturarak oluşturulur. Farkındalık ve sorumluluk, her ikisi de zihinsel durumlardır ve akıl, yüksek performansın anahtarıdır. Bilgi ve deneyim performans için önemlidir, ancak ikisi de performans koçluğunun çalıştığı seviye olan zihniyet kadar önemli değildir. 

Koçluk, dikkatin odak noktasını güçlü yönlere, başarılara ve gelecekteki olasılıklara yükseltir. Hataları ve başarısızlıkları geride bırakır, yargılamayı, suçlamayı ve sınırlayıcı inançları ortadan kaldırır.

Koçluk Eğitimi Nedir?

Koçluk, bir kişinin kendi performansını en üst düzeye çıkarmak için potansiyelini ortaya çıkarmaktır.  İnsanlara hedeflerine ulaşmakta yardımcı olmak gibi nedenlerden dolayı alınan eğitime koçluk eğitimi denir.


Tecrübe Eğitim Kurumlarında Alabileceğiniz Koçluk Eğitimleri

Koçluk eğitimlerine kayıt olmak için Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz veya internet üzerinden online başvuru yapabilir ve size gönderilen kullanıcı adı, şifre ile sisteme giriş yaparak eğitimi almaya hızlıca başlayabilirsiniz. Dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.

Koçluk kariyerine başlamak için katı bir eğitim gereksinimi yoktur. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, koçluğa başlamak için sertifika veya lisans almanız bile gerekmeyebilir. Ancak başarılı koçlar, başarılı ve profesyonel bir kariyer için kapsamlı koçluk eğitimin şart olduğunun farkındadır. 

Koçlar, profesyonel bir koç olarak bir kariyere başlarken farklı yol seçebilirler. Örneğin çok sayıda koçluk eğitim sertifika programı vardır. Profesyonel koçlar ayrıca danışmanlık, psikolojik veya gelişim gibi alanlarda derecelere sahip olabilir veya kazanmayı seçebilir.

Profesyonel bir koç olarak bir kariyer düşünüyorsanız, bir koçluk eğitimi almanız gereklidir. Ayrıca ilgi alanlarınıza uygun bir koçluk eğitimi alabilirsiniz.

Koçluk Eğitimleri sonucunda başarı sağlayan her katılımcı; Uluslararası onaylı ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.

Koçluk eğitim sertifikası alarak eğitiminizi belgelendirebilirsiniz. Hedeflediğiniz kuruluşa veya belirli müşteriye bağlı olarak, bir koçluk sertifikası almanız tavsiye edilebilir. Profesyonel koçluk eğitim sertifikası almak bilgi ve beceri seviyenizin artmasına neden olur. Eğitimi tamamladıktan ilgi alanınızda daha güzel başarılara ulaşabilirsiniz.

Koçluk Eğitiminin Faydaları

  Bu eğitim sayesinde öğrenmeler şu şekilde sıralanabilir:
  • Hedeflere ulaşmak için kurmak ve harekete geçmek,
  • Daha özgüvenli olma,
  • Daha fazla iş ve yaşam kalitesi kazanma,
  • Takıma ve organizasyona daha etkin bir şekilde katkıda bulunma
  • Yapılacak işlerde daha fazla sorumluluk ve hesap verebilirlik alma duygusu,
  • Başkalarıyla daha kolay ve üretken çalışma,
  • Daha etkili iletişim kurma
  • gibi faydaları bulunmaktadır.