Hosteslik Eğitimi

Yer Hostesliği Eğitimi -Havacılık İngilizcesi

Geçmişten günümüze gelişen teknolojinin bize sunduğu en büyük rahatlıklardan birisi de ulaşım araçlarının sunduğu konfor ve zaman tasarrufu. Hava yolları ise ulaşım seçeneklerinin en başında gelmektedir.

Hızlı büyüyen ve gelişen havacılık sektörü iş sahası açısından da önemli bir yere sahip olmakla birlikte birçok insanında dikkatini çeken meslekler arasında yer almaktadır. Yeni uçuş firmalarının açılması, yeni havaalanlarının yapılması, yeni acentelerin kurulmasıyla havacılıkla ilgili birimlere de ihtiyaç artmıştır. Hava yolu ulaşımına artan talep doğrultusunda önemi artan birimler arasında İngilizce bilen ve kullanabilen, mesleki eğitimi almış yer hostesliğini ele alabiliriz. Etkili iletişim yeteneğine sahip, sabırlı, öz güveni tam ve bu mesleği yapmak isteyen kişiler, belirlenen standartlara uygun ise bu eğitimi almakta hiç vakit kaybetmemeliler.

Yer Hostesliği Eğitimine siz de başvurmayı düşünmez misiniz? Tecrübe Eğitim Kurumları ile bu çok kolay, kurs programımızı inceleyip, online başvuru gerçekleştirebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hosteslik Eğitimi Hakkında

Birçok insanın severek yaptığı bu meslekte yer almak istiyorsanız kurumsal eğitim sürecinde bulunmak oldukça önemlidir. Kurs programımızda yer alan konu başlıkları bu alanda ihtiyaç duyulan tüm bilgileri kapsamaktadır. Hem var olan mesleğinizde uzmanlaşmak hem de yeni meslek alanına sahip olmak için gerekli tüm bilgiler kursiyerlerimize uzaman kadromuz aracılığıyla gerekli disiplin çerçevesince aktarılmaktadır.

Kurs programında yer alan konularımız;
01. Genel Havacılık Bilgisi
02. Uçağı oluşturan parçalar
03. Havacılığa Giriş - Havacılık Alfabesi
04. To be "olmak fiili" ile cümle kurma
05. To be - geçmiş ve gelecek zaman anlamında cümle kurma
06. Havacılıkta Geniş zaman Kullanımı
07. Havacılıkta Şimdiki zaman Kullanımı
08. Havacılıkta Geçmiş zaman kullanımı
09. Havacılıkta Gelecek Zaman Kullanımı
10.Gelecek zaman ile koşul cümlelerinin kullanımı
11. Havaalanı terminalindeki tüm bölümler
12. Check-In kontuarında kullanılan diyalog ve kelimeler
13. Güvenlik ve Gümrük Kontrolünde kullanılan diyalog ve kelimeler
14. Pasaport Kontrolünde kullanılan diyalog ve kelimeler
15. Uçağa biniş-iniş işlemleri
16. Uçağa yükleme-boşaltma işlemleri
17. Havacılıkta Tehlikeli ve taşınması yasak maddeler
18. Havacılıkta Tehlikeli maddelerin sınıflandırılması
19. Yer Hizmetleri
20. Yer hizmetlerinde kullanılan araçlar
21. Havacılıkta kargo işleme prosedürü
22. Havacılıkta Kullanılan Hava Durumu Terimleri


Havacılık İngilizcesi

Hava yolu yolcularının bir havaalanından diğerine güvenli ve mutlu bir şekilde taşınması ciddi bir ekip çalışmasını gerektirir. Havayolu şirketleri, pilotları, uçuş ekibi, yiyecek-içecek şirketleri ve yer ekibine kadar birçok farklı insanı istihdam etmektedir. Bu istihdam alanında yer alan iş arkadaşları arasında veya yolcularla olan iletişimler, İngilizce dilini bilmeyi gerektirir.

Yer hizmetleri çalışanları, dünyanın her bölgesinden gelen farklı kültüre sahip insanlarla iletişim halindedir. Bu iletişimin sağlıklı olabilmesi için dünya genelinde kabul gören İngilizce dili havacılık sektöründe de olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Çoğu havayolu şirketi, uçuş ekibinin ve diğer çalışanlarının İngilizce dilini akıcı bir şekilde kullanabilmelerini istemektedir.

Yaptığınız iş check-in hizmetleri, güvenlik & gümrük kontrolü veya uçağın yer hizmetlerinden birisi ise bu eğitim havayolu sektöründe çalışırken kullanacağınız önemli kelime ve ifadeleri öğrenmenize yardımcı olabilir. Bu eğitimde havacılıkla ilgili genel bilginin yanı sıra, çeşitli yer hizmetleri personelinin karşılaşacakları durumlar ile görevlerinde kullanacakları kelime ve cümle yapılarını video eğitimleri ile detaylı bir biçimde öğrenecek, kitapçığınızdaki pratik aktivitelerini çözerek konu ile ilgili bilginizi ve uzmanlığınızı geliştireceksiniz.

Tecrübe Eğitim Kurumu olarak bütün imkanlarımızla kurs süresince ve sonrasında sizin yanınızda yer almaktayız.

Hosteslik eğitimine kayıt olmak için Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz veya internet üzerinden online başvuru yapabilir ve size gönderilen kullanıcı adı, şifre ile sisteme giriş yaparak eğitimi almaya hızlıca başlayabilirsiniz. Dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.
  Hava Yollarında hizmet veren yer hizmeti kuruluşlarının yolcu hizmetleri ile ilgili departmanlarında çalışan/çalışmayı hedefleyen, TC vatandaşı olan, en az lise mezunu olan, 18-35 yaş aralığında, hiçbir hüküm giymemiş, en az orta derecede İngilizce bilen, istenilen boy ve kilo orantısına sahip herkes bu eğitimden yararlanabilir.
  İstihdam Alanları:
  • Havaalanları, fuar organizasyonları
  • Seyahat acenteleri
  • Turizm şirketleri
  • Otellerin lobilerinde seyahat alanı
  Birden fazla istihdam alanı bulun yer hostesliği, yolcuların havaalanına girişinden bilet, bagaj, rezervasyon ve güvenlik işlemlerine kadar bir dizi işlemleri gerçekleştirmektedir.
Yer Hostesliği Eğitimi sonucunda başarı sağlayan her katılımcı; Uluslararası ve Üniversite bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.

Yer Hostesliği Eğitiminin Faydaları

  • Kursumuz online eğitim aracılığıyla siz kursiyerlerimize her an her yerde eğitim imkanı sunmaktadır.
  • Tecrübe eğitim olarak kaliteli eğitim ilkemizden yola çıkarak yer hostesliği alanında ihtiyaç duyulan bilgilerin aktarılmakta ve iş hayatında etkili olacak püf noktaların aktarılmaktadır.
  • İş istihdam alanının fazla olması kurs programı sonrası sahip olduğunuz sertifika ile herhangi bir kurumsal alanda işe başlama olanağının fazla olması.
  • Alanında kendini geliştirmek ve uzmanlaşmak isteyen fakat herhangi bir programa bağlı olamayan kişilere kendi programlarına göre derslere katılım imkânı sunması